با این ایده ها جلوه کانتر آشپزخانه را زیباتر کنید!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ترفندهای دکوراسیون: در آشپزخانه های امروزی به لحاظ فضای عملکردی موجود استفاده از عناصر تزئینی باید با دقت خاصی صورت گیرد، حضور وسایل برقی، ابزار آشپزی، تخته و ظروف همه و همه باید با دقت خاصی در فضای آشپزخانه ی شما قرار گیرد تا عملکرد شما را در فضای آشپزخانه محدود نکند، امروز در ترفندهایی را برای این منظور برای شما مطرح می کنیم با ما همراه باشید.

لوازم برقی خود را تفکیک کنید!

توجه داشته باشید که آشپزخانه ی شما ویترین کالانیست! لوازمی را که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند همانند چای ساز، خرد کن، پلوپز و … را نزدیک خود قرار دهید و سایر لوازم را که در هفته یک یا دو بار مورد استفاده قرار می گیرند را در کابینت ها قرار دهید با این روش فضای شما باز تر خواهد شد و نظم و ترتیب بیشتری به فضای خود خواهید بخشید.

به ابزارهای آشپزخانه نظم دهید!

ابزارهای آشپزی که قاعدتا روزانه مورد استفاده قرار می گیرند را در نزدیکی اجاق گاز خود قرار دهید، برای این منظور می توانید از اکسسوری های نظم دهنده استفاده کنید، و یا حتی این اکسسوری ها را خودتان بسازید، با یک سبد ساده به سادگی ابزار مورد نیاز خود را در یک جا جمع کنید، با این کار در انجام کارهای روزانه سرعت عمل بیشتری نیز خواهید داشت.

جای ادویه ها را فراموش نکنید!

جاادویه ای ها، روغن ها و سایر مواد اولیه مورد نیاز آشپزی را فراموش نکنید، این موارد باید در اولویت چیدمان قرار گیرند، فضایی نزدیک به اجاق گاز خود را برای این منظور انتخاب کنید. سعی کنید برای آن ها ظروفی هماهنگ و یکسان و یا در یک تم انتخاب کنید با این کار علاوه بر نظم بخشیدن به فضا، مانع از اغتشاش بصری در فضا خواهید شد.

از شلوغی بی مورد در آشپزخانه بپرهیزید!

در فضاهای کوچک خصوصا آشپزخانه ها از شلوغی بپرهیزید، سعی کنید فضاهای خاصی را برای تجهیزات آشپزخانه و لوازم در نظر بگیرید و تزئین آشپزخانه را به چند وسیله ی کوچک مثل گلدانها و سرویس پاسماوری محدود کنید. با این روش آشپزخانه ی شما بزرگتر نشان داده می شود.

هنگرهای دیواری را جدی بگیرید!

گاهی نیاز دارید عناصر پر کاربردی همچون تخته ها، آبکش ها، ظروف و …. را در زمان کار نزدیگ خود داشته باشید اما به دلیل محدودیت فضایی این امکان برای شما ایجاد نمی شود، با استفاده از هنگرها به سادگی می توانید  فضای خود را طبقه بندی کنید و هرآنچه را که می خواهید در نزدیکی خود داشته باشید.

از شلف ها در آشپزخانه کمک بگیرید.

در آشپزخانه های کوچک تا حد امکان کانترها را خالی نگه دارید و یا از یک یا دو وسیله ی ضرروری برای روی آن استفاده نمایید و برای باقی لوازم از شلفها کمک بگیرید با این کار به سادگی از تمام قسمت های فضای آشپزخانه ی خود به خوبی استفاده نمایید.

لوازم دکوری را درست انتخاب کنید!

خیلی ها دوست دارند علاوه بر لوازم برقی و ابزارهای ضروری در آشپزخانه ی خود لوازم دکوریدوست داشتنی نیز داشته باشند تا دکوراسیون آشپزخانه ای منحصر به فرد داشته باشند.

با تشکر از سایت چیدانه

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
 
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *