Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

قیمت کابینت چگونه محاسبه میشود؟

اکثر كساني که به دنبال خرید کابینت هستند نکاتي مبهم در مورد نحوه قیمت دهی فروشندگان در ذهنشان ایجاد می شود و گاهی این ابهامات تا جایی پیش می رود که فکر می کنند دارد سرشان کلاه می رود .نحوه محاسبه ي قانوني را براي شما توضيح ميدهم تاباخواندن آن ابهامات از ذهنتان پاك شود ....

1) نحوه قیمت دهی

قیمت کابینت بر حسب یک متر  محاسبه می شود. یک متر کابینت شامل در اصل 2متركابينت ميباشد يعني( یک متر کابینت زمینی به اندازه  ارتقاع ۹۰ ( با پایه و صفحه) و عرض 60 و طول 1 متر و کابینت هوایی به عرض ۳۰ و ارتفاع ۷۰ (ارتفاع استاندارد) و طول ۱ متر می باشد.)

2)نحوه محاسبه

 قيمت كابينت اينجوري محاسبه ميشود كه يونيت هاي هوايي وزميني با هم جمع ميشوند وتقسيم به 2ميشود وضرب قيمت گذرانده با مشتري ميشود (مثلا 3 متر كابينت هوايي +3متر كابينت زميني ميشود6 متر وتقسيم به 2 ميشود = 3 متر * 450000هزارتومان ميشود= 1.350.000 (كل كار ميشود يك ميليون سيصدو پنجاه هزار تومان)

3) ضریب قیمت تكي

حالا اگر در یک  آشپزخانه فقط کابینت زمینی یا فقط کابینت هوایی قرار بگیرد قیمت آن چطور محاسبه می گردد؟

بسیار ساده است . یک ضریب برای این موضوع وجود دارد . ضریب کابینت زمینی ۶۰٪ و ضریب کابینت هوایی ۴۰٪ می باشد . یعنی اگر قیمت یک متر کابینت 100 هزار تومان باشد قیمت کابینت زمینی  ضرب در ۶۰ % می شود  60.000  تومان در نتیجه قیمت هر متر کابینت هوایی  40.000  تومان می باشد .

لازم به ذکر است که قیمت هر متر اوپن با اینکه کابینت زمینی محسوب می گردد ۱۰۰٪ می باشد که علت آن براي شما توضیح داده خواهد شد.

4) قیمت نماها

بيشتر چهارچوب خالی کابینت (یونیت) را سفید می سازند که علت های زیادی دارد  یکی از علت آن پاکیزه بودن است چون رنگ سفید کثيفي را بهتر نشان می دهد و در تمیز بودن کابینت بسيار کمک می کند دومین علت نور دهی کابینت می باشد وقتی درب کابینت را باز می کنید رنگ سفید نور بیرون را منعکس می کند و داخل کابینت روشن تر می شود ولی استفاده در رنگ سفید یک ایراد دارد که از نمای بیرون مناطقی که کابینت تمام می شود رنگ سفید دیده می شود و نمای زیبایی ندارد برای همین از رنگ درب کابینت یا یک رنگ دیگر نماها  را می پوشانند . نماها قیمت های مختلفي دارند و معمولا سلیقه ای عمل می شود.

5) قیمت صفحه خالی  

قیمت هر متر کابینت با صفحه رویه محاسبه می گردد حال این صفحه می تواند سنگ باشديا mdf باشد یا hdf باشد . حال قسمتهایی هست که کابینت خور نیست ولی صفحه قرار می گیرد مانند صفحه روي ماشین لباسشویی یا ماشين ظرف شویی که قیمت صفحه بطور جداگانه محاسبه میگردد.

6)  قیمت کمد های ایستاده

کمد های ایستاده یا بلند که معمولا برای جای سبدهای ریلی و سوپري  یا جای مایکروفر یا فر ساخته می شود یکی از بحث برانگیز ترین در قیمت دهی می باشند ولی محاسبه آن بسیار راحت است هر کمد ایستاده مانند سه کابینت زمینی است که روی هم قرار گرفته است و در محاسبه قیمت آن طول کمد محاسبه ميگردد و در سه ضرب می شود.(مثلا اگر یک کمد ایستاده با طول ۵۰ و عمق 60 و معمولا ارتفاع ۲۲۰ باشد برای محاسبه ۵۰ را در ۳ ضرب می کنیم در نتیجه 5/1 متر کابینت زمینی محاسبه ميشود

دیگر سازه ها مثل بوفه يا ویترین یا طبقات به صورت توافقی محاسبه می گردد.

خصوصيات نصب

 براي نصب معمولا 15% از كل مبلغ كار را شامل ميشود كه مشتري موظف به پرداخت ان ميباشد كه بستگي دارد

پيمانكار ان را بگيرد يا نه

معمولا هزينه اي هم براي كرايه حمل ونقل كابينت ها گرفته ميشود كه باز هم به صورت توافقي ميباشد و قانون ان حدود 50.000 هزارتومان ميباشد.

چرا قیمت کابینت تو جاهای مختلف انقدر با هم فرق میکنه؟

باید بدونیم خرید کابینت با خرید وسایل یه فرق اساسی داره :

شما برای خرید تلویزیون چند مارک مشخص رو انتخاب می کنین و بعد از مراجعه به چند فروشگاه و پرسیدن قیمت تلویزیون های مورد نظرتون فروشنده منصف را پیدا میکنید !

در این حالت شما قیمت یه شیء مشخص رو از چند فروشنده سوال کردید و طبیعیه کسی که قیمت منصفانه تری داره انتخاب کنید.

ولی کابینت یه کار سفارشیه ، شما از فروشنده می پرسید: ” کابینت های گلاس متری چنده؟ ”

و جواب های مختلف میشنوید، { چون قیمتی که درانتهای فاکتوربه شماگفته میشه مهمه } دقت کنید ..

،ممکنه کسی قیمت پایین به شما بده ، ولی تو ریز محاسبه فاکتور براتون جبران کنه و همینطور تفاوت قیمت متریال اولیه می تونه زیاد باشه ،

مثلا یه کابینت ساز می تونه از ورق ام دی اف 130.000  تومانی یا 170.000  تومانی برای بدنه استفاده کنه یا میتونه از نصابی که اجرت نصبش ، نصف یه نصاب حرفه ایه استفاده کنه.

یه کابینت ساز میتونه روی یه دیوار 2 متری یه کابینت 2 متری بذاره و یکی دیگه برای استحکام کار از دو تا کابین 100 سانتی استفاده  کنه

و این یعنی باید جنس بیشتری برای کار شما مصرف کنه.یه کابینت ساز ام دی اف رو با دستگاه 20 میلیون تومانی برش میده یکی دیگه با دستگاه 170 میلیونی

                              

یکی با دستگاه 30 میلیونی ام دی اف رو نوار می کنه یکی دیگه با دستگاه 150 میلیونی و....  و شک نکنین که کیفیت ها با هم تفاوت دارن .

اینها بخشی از تفاوتهای خرید کابینت با تلویزیونه !!!!!البته این دلیل بر این نیست که هر کی کابینت ارزون می فروشه کارش بده و هرکی  گرون میفروشه کارش خوبه یا هر کی دستگاه گرون داره کیفیت کارش بالاست و هرکی دستگاه ارزون داره کارش بی کیفیته ،ما فقط داریم سعی می کنیم شمارو از جزئیاتی مطلع کنیم که شما هیچ وقت بهش فکر هم نکردین. سعی میکنیم شمارو متوجه کنیم اگر کسی تو این کار واقعا منصف باشه شما بخش کوچکی از انصاف اونو درک میکنین و اگر بخواد سر شما کلاه بزاره طوری این کارو انجام میده که شما هر چقدر هم فنی و با هوش باشین ، روحتون هم خبردار نشه.

پس قبل از انتخاب کابینت ساز، خوب تحقیق کنید وبعد از انتخاب فقط و فقط اعتماد کنید.

                                                      

سینک توکار بهتره یا سینک روکار ؟ از نظر زیبایی سینک توکار بهتره یا روکار

 

شاید خودتون جواب این سوال رو خیلی سریع بدین :  سینک تو کاریه عده خیلی کمی هم ممکنه بگن سینک روکار ،در هر صورت مهم اینه که شما چی می پسندید.ما هم صد در صد از لحاظ زیبایی سینک تو کار رو  پیشنهاد می کنیم. تو  یه آشپزخونه با  طراحی حرفه ای  اگر از  سینک  روکار  استفاده  بشه ، ممکنه  تو  ذوق خیلیا  بزنه همینطور که شما تو هیچ یک از طرح های ژورنالی سینک روکار نمی بینید.توجه کنیدکه تو آشپزخونه با طراحی مدرن اغلب سینک های  مستطیل بدون لبه های گرد و  تو  آشپزخونه با طراحی کلاسیک سینک های بیضی یا  گرد بدون  لبه های  تیز توصیه میشه . البته  این  مسئله  مطلق نیست و میتونه  به تناسب  طراحی  استثناء هم داشته باشه .2-از نظر فنی سینک تو کار بهتره یا روکار ؟ممکنه شما این جمله رو از اطرافیانتون زیاد شنیده باشید که :"من تو آشپزخونم سینک تو کار بستم ، باور نمی کنی ، صفحه دور سینک  باد کرده. هر وقتم  که ظرف  میشورم  بعدش باید یه دستمال دستم باشه دورشو خشک کنم

و ..."   بعد یکی دیگه میگه :" آره منم قبلا سینک توکار داشتم ولی الان  این خونه جدیده سینکش  روکاره  خیلی راحت ترم و در نهایت شما این وسط سر در گم می مونین :

سینک توکارو بگیرم با دردسراش چی کار کنم ؟"

  "سینک روکار بگیرم قشنگی اون یکی رو نداره..."

اما واقعیت چیز دیگریست . از نظر آب بندی ، سینک های توکار اگر بهتر از سینک های روکار نباشن  چیزی  هم کم ندارن اگر کسی سینک تو کار  استفاده  کرده  و صفحه کابینتش باد کرده ، مشکل از آب بندیشه ، نه تو کار بودنش .کابینت سازای با تجربه وقتی جای سینک رو  درمیارن ، با چسب  آکواریوم  (سیلیکون)  تمام سطح برش خورده رو پوشش میدن و بعد  از زیر ، دور سینک  رو چسب  آکواریوم  میزنن . حتی اگر سینک خودش نوار آب بندی داشته باشه ،  حتما باید این  کار ا نجام بشه،به طوری که وقتی سینک رو سرجاش قرار میدن دراثر فشار چسب از کناره های سینک بیرون بزنه و بعد از این مرحله حتما باید بست های زیر سینک محکم بشه .

 

آب بندی پشت کار:


 

دقت کنید حتما باید در قسمت اتصال صفحه کابینت با دیوار از  زهوار  آب بندی  (قرنیز(استفاده بشه .این فقط مختص جایی که سینک قرار داره نیست، هر جایی که صفحه و دیوار اتصال دارن باید اول چسب آکواریوم زده بشه و روی  چسب زهوار آب بندی  قرار  بگیره . اینکه گفته میشه چسب  آکواریوم  به تنهایی  کفایت  میکنه و  نیازی  به  قرنیز  نیست به هیچ وجه علمی نیست .

 

در پایان باید بریم سراغ اون عده ای که حوصله خشک کردن دور سینک توکار رو بعد از استفاده ندارن ، برای این افراد در حال حاضر ایده خاصی نداریم جز اینکه بگیم  احتمال داره شما این مسئله  رو خیلی بزرگش کرده باشین  و ممکنه به زیبایی  آشپزخونتون لطمه بزنین.

میخوام کابینت بخرم چکار کنم ؟

انتخاب فروشنده کابینت :     

تو مرحله اول شما باید جایی رو که میخواهید ازش کابینت بخرید انتخاب کنید که مفصل
راجع  بهش صحبت شده . برای اندازه گیری  آشپزخونتون  زمانی رو هماهنگ کنین  (در
برخی مراکز بابت اندازه گیری از شما هزینه اولیه دریافت میشه)
نکته : بهترین زمان برای اندازه گیری بعد از سفت کاری ساختمونه. تو این حالت شما با
داشتن طرح کابینت آشپزخونتون تاسیسات رو کار میذارین .

اندازه گیری :
طراح یه نقشه از آشپزخانه شما بر می داره و  اگه نیاز باشه از محل  عکاسی  میکنه و
سایز یخچال ، مایکروفر ، اجاق گاز و …. و همینطور ایده های شما رو یادداشت  میکنه .

طراحی :
طراح بر اساس ایده شما یا به سلیقه خودش یه طرح آماده می کنه. اگر شما از سلیقه
خودتون مطمئنید،باز هم اجازه بدیدطراح ، طرحی رو مطابق با فکر وسلیقه خودش آماده
کنه .هیچ وقت علم و تجربه رو دست کم نگیرید.

تایید طرح :
طرح سه بعدی آشپزخانه شما حاضره ، بایدبا مشورت کارشناس و طراح وانجام تغییرات

اون رو به ایده آل خودتون نزدیک کنید. نکته : از طراح بخواهین نکات ریزی که  تو طرح ،قابل رویت نیست و برای شما مهمن رو یادداشت کنه که در زمان اجرای کار فراموش نشه.

انتخاب رنگ و جنس :
بر اساس طرح تایید شده ، یک ، دو یا سه رنگ  از نمونه  رنگ ها و  جنس های  موجود انتخاب کنید و با مشورت طراح ،اونهارو تو آشپزخونتون جاگذاری و ترکیب کنین تا ایده آل رنگبندیتون رو هم پیدا کنین.

نکته : اولین  انتخاب بهترین  انتخابه ، تجربه  میگه : هر چه قدر  بیشتر تو  انتخاب  رنگ حساس  بشین  بیشتر  از  چیزی  که  واقعا  دوست  دارین  دور   میشین  تا  به  جایی می رسین که میگین : “من که دیگه گیج شدم رنگ و بذارین فردا انتخاب کنیم”

عقد قرارداد :
حالا باید قراردادی رو امضاء کنین که چیزهایی که انتخاب کردین و همینطور قیمت  کلی داخلش قید شده.

نکته:حتما قراردادی روامضاء کنین که فاکتور با جزئیات ویه تصویر از کابینت طراحی شده به پیوستش باشه. این به معنی بی اعتمادی طرفین نیست  بلکه  چون این کار جزئیات زیادی  داره  ممکنه در صورت مکتوب  نبودن جزئیات سوء  تفاهمی بین شما و فروشنده پیش بیادو هردو هم شک داشته باشیدحق با کیه وخدایی ناکرده به هم بدبین بشین.

چک کردن طرح :
از اینجا به بعد شما دیگه نباید کار زیادی انجام بدین. طراح یا کارشناس با طرح تایید شده به محل نصب میان و کابینت هارو به صورت فرضی جاگذاری میکنن و اگر نکته ای فراموش شده باشه اون رو اصلاح میکنن .

آماده کردن صورت تولید :
بر اساس طرح کار ، آنالیز شده و جهت ساخت به کارگاه ارسال میشه

ساخت :
صورت های آنالیز شده ارسالی شما در صف تولید قرار میگیرن تا نوبت بهشون برسه و کابینت ها ، دربها و دکور ها ساخته بشه.
نکته : در کارگاه کسی نمی دونه طرح آشپزخونه شما چیه ، اونا فقط طبق صورت آنالیز قطعه یا کابین رو میسازن و این نشون میده که کارشناس موقع نوشتن صورت آنالیز کار چقدر باید دقت کنه.

ارسال کار :
با هماهنگی شما کابینت ها ، درب ها و دکور ها به محل نصب ارسال میشه .
نکته : بر اساس  قوانین  اتحادیه های  اکثر  شهر ها  تحویل در طبقه  همکف به  عهده
فروشندست و حمل به طبقات به عهده خریدار.

نصب کابینت :
نصاب ، توسط  طراح برای نصب  آشپزخونه  توجیه شده و نقشه نصب رو دریافت میکنه و نکاتی که برای شما مهم بوده بهش منتقل میشه .
نکته 1: قبل از زمان نصب ، سینک ، گاز ، هود ، آبچکان و ….  رو  تهیه کنین .
نکته 2: بهتره موقع  نصب عجله نکنین و کنار نصاب نایستید، این کار تمرکز نصاب رو ،به
هم میریزه و ممکنه کار ظرافت دلخواه رو پیدا نکنه .

 کسری کار :
کابینت به دلیل داشتن جزئیات زیاد ، معمولا با کم و کاستی های کوچیکی در پایان کار
همراهه، ولی  این مطلب به  هیچ وجه  نگران کننده نیست ، چون خیلی  از  اونا  ظرف
کمتر از 24 ساعت اصلاح میشن.

تحویل کار به مشتری :
در پایان نماینده ای از طرف فروشنده ، کار نصاب رو چک  میکنه و توسط  یک  رضایتنامه
از شما امضای اتمام کارو میگیره.
نکته: امضای رضایتنامه به منزله اتمام کار شما با فروشندست. مراحل بالا خیلی جزئی بیان  شد ، هر کدوم  از این  مراحل  ممکنه  در مراکز مختلف به صورت متفاوتی اجرا بشه ، به صلاحدید تو کار شما حذف بشه ، یه مرحله بهش اضافه
بشه و یا تلفیق بشه .امیدواریم همه چیز برای شما ایده آل پیش بره.

چطوری کابینت ساز خوش قول پیدا کنم ؟

کابینت ساز خوش قول هم داریم ولی اونا هم یه وقتایی بد قول میشن ، اصلا بدقولی یه جورایی جزو جدا نشدنیه کارهای سفارشیه ، اگه یه کت وشلوار به یه خیاط سفارش بدین متوجه میشین ، اونا هم تو این قضیه مشهورن.شما باید بدونید که وقتی یک دستگاه کابینت سفارش میدید ، هماهنگی های زیادی باید انجام بشه تا اون به موقع تو آشپزخونتون نصب بشه ، مثلا :

 • فروشنده ورق ام دی اف نباید یه دفعه بگه این رنگ دیروز تموم شد سه روز دیگه میاد.
 • برق کارگاه نباید یه نیم روز قطع یشه.
 • دستگاه نباید یه دفعه خراب بشه.

  • صورت کسری وسط کار شما نباید بیاد.
 • نصاب کابینت نباید کار قبلیش طول بکشه.
 • فروشنده صفحه نباید بگه این صفحه دیگه موجود نیست ، که البته  قبلا سفارششو
     گرفته .
  • و…

هر کدوم این اتفاقات به همراه ده ها اتفاق پیش بینی نشده دیگه که جزوی از این کار محسوب میشن میتونه زمان مشخصی حتی چند ساعت کار شمارو عقب بندازه و شما میتونین تو همچین موقعیتی به کابینت سازتون زنگ بزنین و سرش دادو بیداد کنین :

” من باید دیروز اساس کشی می کردم  ولی کار شما هنوز نیمه کارست … ! “

سرو صدا فایده ای نداره و شما با دادو بیداد یا بی داد و بیداد باید صبر کنین ، از دست اون بنده خدا هم کاری بر نمیاد چیزایی که گفته شد بخش کوچکی از اتفاقات غیر قابل پیش بینی هستن ، شما میتونین یه تجربه و دلیل جدید برای بدقولی اونا بدست بیارین . (البته خدایی نکرده) طبیعیه که بگین اینایی که گفته شد با برنامه ریزی قابل حلن ، ما هم منکر اون حد اقلی که اصلا نمیخوان برنامه ریزی کنن نیستیم ولی باید بدونین:اکثر اوقات مقصر اصلی بدقولی اونا  خود شمایید .شما به اونا زمان لازم برای برنامه ریزی رو نمیدین،بیش از نود درصد خریداران کابینت عجله دارن ،بعضی ها دیر ساختمونو تحویل میگیرن و خیلی ها  دیر اقدام میکنن غافل از اینکه اندازه گیری ، طراحی ، تایید طرح توسط مشتری ، برآورد قیمت و عقد قرارداد به طور متوسط  به یک هفته زمان نیاز داره و برای کابینت ساز این تازه شروع کاره ، پس زودتر و با خیال راحت تر اقدام کنید ، با حوصله طرح رو تایید کنید ، سعی بر پیش بینی اتفاقات نکنید ، اگر ناخواسته دیر اقدام کردید یا به اونا حق بدین یا زمان بدین ، و سر این کابینت سازای اکثرا بی گناه دادو بیداد نکنید.

 " از کجا کابینت بخرم ؟ "

فاکتور های آدما تو خرید یه جنس مشابه با هم تفاوت دارن ، شما برای خرید هر چیزی دنبال جایی می گردید که نیازتونو برطرف کنه  ، مثلا برای خرید کابینت :

 • بعضی ها براشون کیفیت کار مهمه تا جایی که میگن اگه گرون هم بود اشکال نداره
     فقط جنس خوب  به ما بدن .
 • بعضی ها میگن ما الان دست وبالمون خالیه ارزون باشه بهتره.
 • بعضی دیگه ، میگن آشپزخونمو خوب طراحی کنه ، طراحیش برای من از همه چیز
    مهمتره.
 • یه عده ای میگن کابینت ساز باید قدیمی باشه ، تجربه باعث میشه طرف همه چیز
    کارو در نظر بگیره.

 • یه عده ای میگن باید منصف باشه ، جنس خوب بده و سود معقول بگیره.
 • یه سری میگن باید از نصاب خوب استفاده کنه ، کار اگر مشکلی هم داشته باشه
    نصاب  خوب ، می تونه درستش کنه.
 • یه عده ای میگن فقط خوش قول باشه ، کابینت ساز قبلیه (ببخشید) پدر مارو درآورد
    تا یه کابینت تو خونمون نصب کرد.

و همینطور نظرات و خواسته های متفاوت وجود داره اما … امان از اون عده ای که همه این توقعاتو یه جا دارن که احتمالا شما هم یکی از اونایید.

به هر حال شما هیچ کدوم این فاکتور ها رو تا زمانی که کابینت تو آشپزخونتون نصب نشده نمی تونید متوجه بشید .

تنها یک راه وجود داره :

نظراتتون رو به دوستان و آشنایانتون بگین و اونا هم یکی که میتونه توقعات شمارو برآورده کنه و اونا قبلا کارش رو دیدن بهتون معرفی کنن. بدون شک هر راه دیگه ای جز این با ریسک بسیار بالا همراهه.

روش نگهداری از آشپزخانه های MDF

برای تمیز کردن کابینت و دیگر سازه های mdf ازیک اسفنج مرطوب استفاده فرمائید و از اسکاچ و شوینده های اسیدی جدآ خودداری کنید ، زیرا استفاده از این مواد به کابینت و یراق آلات آن آسیب میرساند .

 برای پاک نمودن کابینت یا سازه های mdf از یک دستمال نمدار آغشته به مواد شوینده استفاده نمائید و پس از آن با یک دستمال نمدار چندین بار پاک و در انتها خشک نمائید .                        

هرگز دستمالهای خیس آشپزخانه را برای خشک شدن از دربها یا دستگیره کابینت آویزان نکنید ، زیرا تماس طولانی رطوبت با کابینت ، باعث آسیب جدی به آن میشود .

برای پاک نمودن دربهایی که قاب پروفیل mdf یا آلومینیومی دارند ، مراقب باشید مواد شوینده و آب به داخل درزها نفوذ نکند . زیرا با نفوذ آب به مرور باعث کپک زدگی و ایجاد باکتری خواهد نمود ، و در آخر باعث خرابی دربها خواهد شد . هرگز دربهای کابینت های دیواری را باز نگذارید . زیرا بخار و گرمای حاصل از پخت و پز باعث آسیب دیدن آنها میشود                          

درب را بیش از زاویه معمول باز ننمائید ، زیرا رگلاژ دربها بهم خورده و باعث سائیدگی بین دربها و بدنه خواهد شد .

برای پاک کردن لک ، اثرات دست ، جوهر و ماژیک هرگز از موادی چون وایتکس ، آستون ؛ الکل صنعتی ، مستقیمآ استفاده نفرمائید . زیرا این مواد میتواند به سطح رو کش دار mdf آسیب برساند . برای استفاده از این مواد بهتر است آن ها را با آب رقیق کرده و مورد استفاده قرار دهید . 

شیشه های حاوی سرکه ، روغن ، مربا و ترشیجات را قبل از اینکه داخل کابینت بگذارید مطمئن شوید ، زیر آن تمیز و یا درب آن باز نباشد زیرا در بلند مدت باعث ایجاد لک و تغییر رنک کابینت شما خواهد شد . 

صفحات کابینت از جنس hpl یا کرین ( سنگ مصنوعی ) آنتی باکتریال میباشد که مقاومت خوبی در برابر ضربات و گرما دارد اما در بعضی از مواقع بنا به درخواست مشتری به خاطر ارزانتر شدن قیمت کابینت از همان جنس درب کابینت که لبه آن به مقدار 8 سانت دوبل شده و pvc میشود را مورد استفاده قرار میدهند . که مقاومت آن مانند صفحه به اصطلاح ما کابینت سازها شرکتی نمی باشد . بنابر این هم در مورد صفحه شرکتی و کرین و هم در مورد صفحه دوبل شده باید به نکات زیر توجه فرمائید.

الف- بریدن نان و دیگر مواد غذایی                                  

ب -از تراشیدن لک و غذاهای ریخته شده خشک یر روی صفحه و شستشوی آن با مواد شوینده اسیدی جدآ خودداری نمائید.

پ – از تجمع آب دور سینک و گوشه های صفحه کابینت به مدت طولانی جلوگیری کرده و با دستمال خشک نمائید ، زیرا در طولانی مدت باعث از بین رفتن آب بندی و ایجاد پوسیدگی در کابینت شما خواهد شد . 

ت – ظروف داغ را مستقیمآ روی صفحه کابینت قرار ندهید و از زیر قابلمه ای که در همه منازل متداول است استفاده فرمائید. 

ث – از گذاشتن اجسام سنگین بر روی قسمتی از صفحه که زیر آن خالی است (لباسشوئی ) صفحه جدآ خودداری نمائید.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.